Peyrassol La Croix, розовиот еликсир, бисерот на Шатото Пејрасол, сместен во срцето на Прованса Франција, е приказна за страст, традиција и префинет вкус. Дел од богатото винско наследство кое датира од 13 век, Peyrassol La Croix е кулминација на прецизно одгледување лозови насади, каде античките винови лози се мешаат со модерните лозарски практики и создаваат хармоничен спој на традиција и иновација од која се раѓа вино што ја прикажува суштината на винарската моќ на Прованса.

Со допир на престиж и цена што ја носи ексклузивноста на дофат, Peyrassol La Croix е доказ за хармоничното спојување на изработката од стариот свет и пристапниот модерен луксуз. Ова извонредно вино од престижните лозја на Прованса ја отелотворува суштината на регионот со својот уникатен профил на вкус. Peyrassol La Croix е симфонија од зрели и експресивни овошни ноти идеално надополнети со суптилни нијанси на миризливи билки и диви цвеќиња, вкус кој му дава елегантна сложеност на ова вино кое се карактеризира со освежувачка киселост и обезбедува жив, остар финиш. Префинетоста на Peyrassol La Croix не е врежана само во неговиот вкус туку и во екслузивните локации што ги краси. Од шармантните брегови на француската ривиера до софистицираниот амбиент на Монако, Peyrassol La Croix  ги краси и винските листи во сончевата, топла и секогаш заводлива Шпанија, на забавните грчки острови, живописната Португалија како и голем број космополитски градови како Лондон, Њујорк или Париз. Совршено вклопувајќи се во секој амбиент и стил, без разлика дали ова вино се наоѓа на масите на најекслузивните ресторани, луксузните хотели или клубови, она што го издвојува од останатите е неговата исклучителна вредност да и покрај својот престиж остане изненадувачки достапно за сите. Ова е несомнено значајна предност за љубителите на вино кои имаат можност да се препуштат на врвно искуство по многу пристпна цена.

Со тоа, Peyrassol La Croix го потврдува верувањето дека софистицираноста треба да биде достапна за сите кои ги ценат пофините работи во животот. Во комбинација со било кое кулинарско ремек-дело, или посебно како аперитив Peyrassol La Croix ветува дека успешно ќе ги маѓепса сетилата и на најпребирливите познавачи и љубители на вино.

Peyrassol La Croix е повеќе од само вино – тоа е искуство што ги комбинира традицијата, модерноста и екслузивноста во едно шише кое истовремено со својата прифатлива цена е и вински престиж кој е достапен за сите. Токму затоа, дозволете Peyrassol La Croix да ве одведе на патување каде традицијата е испреплетена со модерната елеганција, а достапноста се среќава со луксузот и препуштете се на изворедното вино кое ги поставува стандардите за префинет вкус и ја носи целата привлечност на магичната Прованса во чаша вино.